Jan Doležal

PM Consulting s.r.o. / ředitel

PM expert, agilista, game designer. Ředitel PM Consulting s.r.o. Certifikovaný SCRUM Master a Product owner (Scrum Alliance CSM a CSPO),  IPMA ® Level B, PMI® PMP.

V současné době se zabývá především agilitou v organizacích, agilními transformacemi a vývojem simulačních her sloužících pro trénink projektového řízení v tradičním  i agilním pojetí.

Projektovému řízení se aktivně věnuje od roku 2001. Dříve působil jako specialista na volné noze, krátce jako projektový manažer ve firmě Logos, a. s., a ještě dříve působil několik let ve východočeské společnosti Mikroelektronika, s. r. o., kde zavedl projektové řízení, zastával pozici vedoucího projektové kanceláře (Senior project manager) a řídil velké mezinárodní projekty (Evropa, Jižní Amerika). Nyní je ředitelem, trenérem a poradcem ve společnosti PM Consulting s.r.o.

Je vedoucím autorem několika knih o projektovém řízení, např. „Projektový management“, „5 kroků k úspěšnému projektu“ nebo „Projektový management v praxi„.

Přednášky

Lego4scrum – ochutnejte agile naživo!

Agilní projektové řízení a agilita či business agilita se v poslední době diskutuje nejen v IT, ale i jiných oborech. Prudce se měnící business prostředí v mnoha případech učinilo konvenční projektmanažerské postupy příliš těžkopádnými.

Agile je odpovědí pro ty projekty, které se musí vypořádat s mnoha změnami, proměnlivým či neúplným zadáním nebo u kterých chcete mít jistotu přidané hodnoty pro zákazníka (business value).

Přijďte si to vyzkoušet a zahrát si s námi agilní simulaci lego4scrum!

Během našeho tréninku si osvojíte agilní mindset a naučíte se základně používat SCRUM metodický rámec, který je vhodný pro agilní projekty nejen v IT oblasti.

Po úvodu, ve kterém se seznámíte se základními pojmy, principy a rolemi si vše vyzkoušíme v rámci hry lego4scrum. Lektor Vám v roli Product Ownera nastíní vizi produktu a na Vás již bude její další rozpracování product backlogu a následná realizace až tří sprintů! Vyzkoušíte si:

  • definici „person“ a jejich očekávání,
  • tvorbu „journey“,
  • formulaci „user stories“,
  • agilní odhadování (vč. „SCRUM Poker“),
  • sestavení a prioritizaci „Product backlogu“,
  • plánování sprintu a „sprint backlog“,
  • realizaci sprintu včetně „review“ a „retrospektivy“.

Cena za absolvování tohoto tréninku v rámci konference PM činí jedinečných 2 500,- Kč bez DPH za osobu! Pokud budete potřebovat jiné fakturační údaje než jste zadávali při registraci na konferenci, napiště nám na pj(at)pmconsulting.cz nebo zavolejte na telefon 734 416 341.

Úterý 14. 5. v 10:00 - 17:00 HOD. U44 / 109