Eva Šviráková

UTB / pedagog

Pedagog na UTB ve Zlíně. Stála u zrodu Komunikační agentury (KOMAG), unikátního předmětu, ve kterém studenti sami realizují reálné projekty. Poslední rok je pro ni a studenty projektového řízení přelomový. Propojila principy designérského myšlení a projektového řízení. Zaměřila se na studenta jako na zákazníka, přečetla si hodnocení svých seminářů a potom zrušila všechny své prezentace, které deset let vylepšovala. Vzala do ruky skicák a pastelky a vytvořila nové nástroje pro výuku, které umístila na platformu MS Office 365. Teď sleduje provázání všech částí jí svěřených studentských projektů a to jak těch reálných, tak absolventských. Je zakladatelkou a mentorkou samoobslužné kavárny Akvárko, původně zbožného přání, nyní reálného byznysu, který každý den přináší hodnotu všem příznivcům voňavé kávy. Jestli se chcete dozvědět více, přijďte se podívat na Studentské projekty.

Přednášky

Ředitelským výtahem na vyhlídkovou terasu budovy 21

V takovém výtahu jste ještě nikdy nejeli. Pojízdná kancelář ředitele firmy o rozměrech 6×6 metrů byla vytvořena pro Jana Antonína Baťu. Výtah je již od samého počátku krom ovládacího zařízení vybaven také telefony či umyvadlem s teplou i studenou vodou. Výtah s kanceláří se pohybuje rychlostí 0,65 m/s. Dokončen byl až během 2. světové války po odchodu J. A. Bati do zahraničí a nebyl jím tedy nakonec nikdy používán. Vitríny ve výtahu obsahují ukázky dobové obuvi vyráběné v době největšího rozkvětu firmy Baťa. Zajímavostí je původní podlahová krytina výtahu – tzv. Zlinolit. Nechejte se vyvézt výtahem na terasu budovy 21 a užijte si překrásnou vyhlídku na celý Zlín.

Prohlídka je provázena a komentována odborníkem na baťovskou architekturu.

Sraz u InfoPointu v 16:45, odchod skupiny je v 16:50 přesně. Tým vás odvede na výchozí místo prohlídky. Kapacita je omezena na 40 osob.

Středa 15. 5. v 16:45 - 18:00 HOD.

Design = Inovace. Studentské projekty inovují Zlín.

Akvárko, Zlín Design Week, Busfest, Fashion Point, Designérské projektové myšlení. To vše a ještě mnohem více vás čeká v necelé hodince našeho programu. Představíme vám také výsledky výzkumu, na kterém jste se možná sami podíleli. 

Čtvrtek 16. 5. v 11:00 - 11:55 HOD. Posluchárna 109