Ředitelským výtahem na vyhlídkovou terasu budovy 21

V takovém výtahu jste ještě nikdy nejeli. Pojízdná kancelář ředitele firmy o rozměrech 6×6 metrů byla vytvořena pro Jana Antonína Baťu. Výtah je již od samého počátku krom ovládacího zařízení vybaven také telefony či umyvadlem s teplou i studenou vodou. Výtah s kanceláří se pohybuje rychlostí 0,65 m/s. Dokončen byl až během 2. světové války po odchodu J. A. Bati do zahraničí a nebyl jím tedy nakonec nikdy používán. Vitríny ve výtahu obsahují ukázky dobové obuvi vyráběné v době největšího rozkvětu firmy Baťa. Zajímavostí je původní podlahová krytina výtahu – tzv. Zlinolit. Nechejte se vyvézt výtahem na terasu budovy 21 a užijte si překrásnou vyhlídku na celý Zlín.

Prohlídka je provázena a komentována odborníkem na baťovskou architekturu.

Sraz u InfoPointu v 16:45, odchod skupiny je v 16:50 přesně. Tým vás odvede na výchozí místo prohlídky. Kapacita je omezena na 40 osob.

Na workshop se mohou přihlašovat pouze registrovaní účastníci. Máte-li již účet, přihlaste se.

Vystupující

Eva Šviráková

UTB / pedagog

Pedagog na UTB ve Zlíně. Stála u zrodu Komunikační agentury (KOMAG), unikátního předmětu, ve kterém studenti sami realizují reálné projekty. Poslední rok je pro ni a studenty projektového řízení přelomový. Propojila principy designérského myšlení a projektového řízení. Zaměřila se na studenta jako na zákazníka, přečetla si hodnocení svých seminářů a potom zrušila všechny své prezentace, které deset let vylepšovala. Vzala do ruky skicák a pastelky a vytvořila nové nástroje pro výuku, které umístila na platformu MS Office 365. Teď sleduje provázání všech částí jí svěřených studentských projektů a to jak těch reálných, tak absolventských. Je zakladatelkou a mentorkou samoobslužné kavárny Akvárko, původně zbožného přání, nyní reálného byznysu, který každý den přináší hodnotu všem příznivcům voňavé kávy. Jestli se chcete dozvědět více, přijďte se podívat na Studentské projekty.