Ondřej Kavula

Agile Transformation Coach

Ondřej je transformačním koučem, zaměřujícím se na řízení businessových a organizačních transformací a zavádění škálovaného agilního produktového vývoje pomocí LeSS frameworku. Má rovněž dlouholeté zkušenosti z řízení komplexních IT projektů a programů, působil zejména v telekomunikacích, bankovnictví a automotive.

Přednášky

Systems Thinking

Řízení projektů a programů – lhostejno zda tradičně waterfall nebo agilními přístupy – zejména v prostředí IT a digitalizace, zahrnujících businessovou, procesní a organizační transformaci, by se dalo básnicky přejmenovat na „mistrovství v krotitelství komplexity“. Právě narůstající komplexita je společným jmenovatelem napříč odvětvími, pokud dnes mluvíme o C-suite o důvodech k hledání nových přístupů.
Metoda Systems Thinking, také nazývána jako „pátá disciplína“, pomáhá prostřednictvím facilitovaného skupinového řešení problémů měnit firmy na učící se organizace – nastolit reflektivní konverzaci a porozumět komplexitě.
Workshop účastníky uvede do problematiky. V praktické části vyřeší účastníci skupinově zadaný problém pomocí kreslení causal loop diagramů a se naučí vidět myšlenkové modely jednotlivců, odhalovat lokální optimalizace a vidět systém v jeho celistvosti a dynamice.

Středa 15. 5. v 13:30 - 15:25 HOD. Učebna 303