Přeskočit na obsah
Konec menu

Lukáš Marek

XART/ projektový manažer

Lukáš se projektovému řízení v oboru webových aplikací věnuje šestým rokem. Rozsah projektů, které vede, je velký – od prezentačních webů až po rozsáhlá e-commerce řešení napojená na datové importy třetích stran. Mezi jeho nejnovější projekty patří např. realizace on-line aplikace pro řízení výroby a skladů středoevropské pobočky nadnárodní společnosti. S agilní transformací firmy dostal příležitost okusit roli SCRUM mastera.

Přednášky

SCRUM punkově

Příběh vývojářského týmu z Vysočiny, kterému se podařilo změnit systém – vyjet ze starých kolejí a vyšlapat si novou, lepší cestu. Agilní cestu.

Na začátku každé změny bývají problémy. V programátorském týmu online agentury XART to nebylo jinak. Naši vývojáři se mj. potýkali s:

  • nutností rozdělit si přes 500 nových zadání od desítek klientů měsíčně
  • direktivním zadáváním práce projektovým manažerem
  • neschopností rozjet vývoj nového systému a narůstajícím technologickým dluhem
  • nemotivovaností a neangažovaností

A pak jsme objevili SCRUM, který nás nadchl jako punk každého revoltujícího puberťáka. 🙂 Ukázalo se sice, že jeho čistá forma je pro specifické potřeby menšího týmu nepoužitelná, ale každá překážka je jen skrytá výzva, že? A tak jsme si SCRUM ohnuli po svém a implementovali ho na vlastní pěst.

Dnes iterujeme, úspěšně posouváme projekty pro klienty i interní vývoj a s každým cyklem se snažíme celý proces zlepšovat. O to, jak se nám to (ne)daří, se s Vámi rádi podělíme.

Středa 18. 5. v 14:30 - 15:20 HOD. Přednáškový sál