Přeskočit na obsah
Konec menu

Karel Smutný

Agile Practitioner & Professional Scrum Trainer™

Karel je expert na Scrum a Large Scale Scrum a více než 10 let podporuje firmy a organizace v agilních transformacích. Pomáhá zjednodušit organizaci v produktovém vývoji, zkrátit komunikační cesty k zákazníkům a vytvářet tak smysluplnější produkty. Spolupracoval s firmami od úspěšných startupů přes zavedené technologické firmy po nadnárodní korporace a zažil tak přínosy Scrumu a týmové spolupráce v mnoha různých prostředích.

 

Karel je Professional Scrum Trainer™ u Scrum.org a zakladatel a organizátor odborné komunity Prague Scrum Beer.

Přednášky

Budoucnost patří self-managed týmům

Popularizace agilního přístupu a Scrumu v tomto století obrátila pozornost řady firem k tzv. self-managed týmům (týmům, které se řídí samy), které jsou základní stavební jednotkou moderní organizace. Ne každý však má s nimi dobré zkušenosti.

Málokdo ví, že seriózní výzkum takových týmů běží již téměř 70 let a dochází k jednoznačnému výsledku: self-managed týmy jsou dlouhodobě efektivnější než týmy řízené manažery. O tom již dnes není pochyb. Musí však být splněny určité podmínky.

Které to jsou? Které z nich jsou vestavěné ve Scrumu a na které se často zapomíná? Jak vytvořit prostředí, ve kterém týmy vzkvétají a naplňují hlavní účel své existence, tedy sloužit svým zákazníkům?

Středa 18. 5. v 10:00 - 10:30 HOD. Přednáškový sál