Roboauto – budoucnost začíná dnes

Umělá inteligence je atraktivní téma, které se stále častěji objevuje v médiích. Již ne jako sci-fi, ale jako běžná součást našeho života. Mezi nejdiskutovanější témata patří oblast autonomních vozů. Řada z vás zachytila zprávy o úspěších i úskalích z testování automobilů v běžném provozu za mořem. Málokdo však ví, že na vývoji autonomních vozů se intenzivně pracuje i v České republice. Mezi klíčové hráče v tomto směru patří česká softwarová společnost ArtIn.

Budoucnost technologií, specifika projektů pro vývoj samořiditelných aut i samotný projekt Roboauto vám představí Jan Najvárek, ředitel společnosti ArtIn.

Projekt Roboauto.cz sdružuje tým vývojářů se zájmem o umělou inteligenci, speciálně o automatické řízení automobilů. Cílem projektu je vytvoření provozuschopné verze prototypu automobilu s plným řízením pomocí počítače a vytvoření platformy, na které lze testovat různé nové metody snímání okolí, řízení automobilu apod. Na přednášce budou popsány dosavadní výsledky a kam tým dále směřuje.

Vystupující

Jan Najvárek

vývojář, zakladatel firem Artin a Roboauto

Honza se věnuje samořiditelným vozidlům již více než 10 let, založil tým Roboauto, který vytvořil první autonomní vozidlo v ČR. Je také zakladatel firmy Artin, která se svými 270 lidmi vyrábí software pro velké telekomunikační firmy, banky a pojišťovny u nás i v Rakousku, Švýcarsku a jiných zemí Evropy.