Rekonstrukce obchodního domu

Obchodní dům ve Zlíně, který jste viděli v loňském roce v květnu 2018 ještě obklopený jeřáby, je z velké části hotov. Nová rekonstrukce znamená novou podobu. Architekti ale nešli cestou nového vzhledu. Zachovali Obchodnímu domu původní tvář, kterou mu přisoudili architekti Baťova obuvnického impéria z 30. let. Zrekonstruovaná budova přesto nese prvky moderní stavby 21. století. Na přednášce se dozvíme informace ze zákulisí rekonstrukce Obchodního domu. Prezentace bude doplněna bohatou obrazovou dokumentací. Večer nás všechny čeká v prvním patře nově zrekonstruované budovy večerní raut, který pro nás připraví Bistrotéka Valachy. Budova tak v sobě nese zážitkový design, který může potěšit všechny naše smysly.

Vystupující

Jaroslav Ševčík

Arch Z Studio / CEO

Ing. Arch. Jaroslav Ševčík spojil s profesí architekta celý svůj dosavadní život.
Postupně vystudoval gymnázium J.A. Komenského v Uh. Brodě, a následně Vysoké učení Technické Fakultu architektury v Brně. Ocenění odborné veřejnosti získala již jeho diplomová práce na téma: Pasivní využití sluneční energie v bydlení. Ta získala cenu Jiřího Krohy. Vedoucí diplomové práce byla paní Doc. Ing. Arch. Dagmar Glosová, CSc.
Po ukončení vysoké školy krátce působil ve Stavoprojektu Olomouc. Od roku 1991 nastoupil do projektové společnosti Centroprojekt Zlín. Krátce na to, od roku 1991, byl součástí Ateliéru 91, kde strávil dva roky. V průběhu roku 1993 založil architektonický ateliér Arch Z Studio, který vede dodnes.
Koncem 90 let započal úzkou spolupráci s firmou HP Tronic Zlín. Mimo to pracoval a i v současné době pracuje pro města Zlín, Hradec Králové, Ždár nad Sázavou, Ostrava – Jih, Vrchlabí, Hranice na Moravě, Kravaře a další.
V současné době se svou činností podílel na Rekonstrukci obchodního domu ve Zlíně, návrzích rekonstrukcí staveb ve Velkých Karlovicích pro HP Tronic, rozpracován má projekt krytého bazénu ve Vrchlabí a rekonstrukci Balneoprovozu Priessnitzových Lázní v Jeseníku.
Dále pracuje na projektu multifunkčního areálu v Zubří.
Ateliér se orientuje na tvorbu architektonicko – dispozičních řešení od návrhu až po interiér.
Krédem architektonického studia Arch Z je : „Méně někdy znamená více“. Arch. Ševčík k tomu dodává: To je hlavní důvod, proč kladu důraz na funkci a prostorové uspořádání. Mým cílem není stavby předimenzovávat. Naopak. Snažím se o maximální využití prostoru objektu. Kladu důraz na jednoduchost. Mám rád spíše kubické, geometrické a přímé tvary. Preferuji pragmatismus racionalitu a řád. K tomuto poznání mě dovedla dlouholetá praxe a zkušenost.“