Přeskočit na obsah
Konec menu

Digitalizace globální projektové organizace

Nevím kolik z Vás nakouklo za oponu „Board meetingu“ korporace. Doufám, že ti kteří ano mi dají za pravdu, že základem je dokonale vyladěná prezentace. Jenže sebedokonalejší prezentace není schopna poskytnou odpověď na záludné otázky týkajících se podrobností, které prostě chybí. Slovy klasika „the devil is in details“. U projektových roadmap a projektových/programových plánů to platí mnohonásobně. V našem případě ony ďábly představují otázky typu: Jak se projekty vzájemně ovlivňují? Na čem dělají naši lidé? Co se stane když… V tom okamžiku se většinou jak projektový manažer tak portfolio manažer začnou potit, protože sice detaily mají k dispozici, ale ne okamžitě připravené k prezentaci.

Chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenosti jak jsme se tento (a mnoho dalších) problémů pokusil vyřešit u nás. Ukážu Vám jakým způsobem pracujeme a analytickými nástroji, jak jsme se posunuli od powerpointových prezentací k datovým reportům, jak pracuje naše digitální projektová kancelář. Nezaměřím se pouze na ukázku implementace (tedy systémů, vstupů a výstupů), ale i problémů kterým jsme čelili a kam se chceme posunovat dál.

Vystupující

Roman Slivka

Garrett – advancing motion / Portfolio Manager Leader

PMP certifikovaný projektový manažer s více než dvacetiletou zkušeností v oboru vedení projektů, programů a portfolií v oblasti informačních technologií, obchodních procesů a transformací.

Romanova současná výzva se jmenuje „Digital Transformation Office (DTO)“, pro jejíž vytvoření dostal mandát na konci loňského roku. DTO na rozdíl od klasické PMO, kterou asi všichni známe, se nesoustřeďuje pouze na vytvoření jednotné platformy pro řízení projektů, ale aktivní identifikaci a přípravu samotných transformačních iniciativ. DTO převezme aktivní roli v business analýze, procesního re-designu, UX designu, ale také v nelehké úloze integrace a koordinace různých způsobů řízení projektů.

Svoji profesní kariéru začal jako technický specialista při implementaci firemní IT struktury, postupně pak zastával roli technického vedoucího implementačních týmů, až přebral plnou zodpovědnost za implementaci projektů. Významnou roli v jeho profesním životě bylo působení v rámci IBM. Zde jako výkonný ředitel projektu, opakovaně prokázal své zkušenosti s vedením mezinárodní transformačních projektů a zejména pak své schopnosti komunikace a vyjednávání přímo se nejvyššími zástupci mezinárodních korporací.

Roman, se rád věnuje coachingu a mentoringu, ale také námořnímu jachtingu a fotografování.