Přeskočit na obsah
Konec menu

Moji poddaní mi nerozumí… aneb jak to udělat, aby projektový tým táhnul za jeden provaz

Pamatujete se na moje doporučení, které jsem dal projektovým manažerům řídícím AI projekty? Že ne? V tom případě bych asi měl s anotací na přednášku skončit a říci organizačnímu výboru, že nejsem vhodný adept pro vystupování na konferenci.
Jenže já doufám, že aspoň jeden z Vás si vzpomene na to, že jsem Vám doporučil učit se od politiků. A nyní v tom chci pokračovat.
V nadsázce lze říci, že projektový manažer je král, anebo kněz. Všechny spojuje snaha ovlivnit chování těch, kteří jim naslouchají. Ať už dobrovolně, či z donucení. Komunikace králů (či jiných „mocenských“ skupin), tak i komunikace představitelů všech druhů náboženství (bez ohledu na dobu, typ víry) má několik společných rysů. Jaké to jsou? Jak můžeme využít znalosti z minulosti v náš prospěch při řízení projektů?
Do doby, než se potkáme, zkuste zapřemýšlet, jaký komunikační trik králů a knězů využili při hlásání své víry agilní evangelisté.

Vystupující

Roman Slivka

Garrett – advancing motion / Portfolio Manager Leader

PMP certifikovaný projektový manažer s více než dvacetiletou zkušeností v oboru vedení projektů, programů a portfolií v oblasti informačních technologií, obchodních procesů a transformací.

Roman, před nedávnem akceptoval výzvu transformovat způsob řízení projektů a připravit prostředí uvnitř společnosti na vstup do „Digital Enterprise“. Mimo standardizace způsobů řízení a implementaci portfolio managementu, se zabývá i zavádění digitálních technologií do průmyslové výroby (Big Data, Industry 4.0, RPA, AI, IoT, Blockchain).

Svoji profesní kariéru začal jako technický specialista při implementaci firemní IT struktury, postupně pak zastával roli technického vedoucího implementačních týmů, až přebral plnou zodpovědnost za implementaci projektů. Významnou roli v jeho profesním životě bylo působení v rámci IBM. Zde jako výkonný ředitel projektu, opakovaně prokázal své zkušenosti s vedením mezinárodní transformačních projektů a zejména pak své schopnosti komunikace a vyjednávání přímo se nejvyššími zástupci mezinárodních korporací.

Roman, se rád věnuje coachingu a mentoringu, ale také námořnímu jachtingu a fotografování.