Kybernetická bezpečnost projektových týmů
Poslední dva roky byly zlomové pro řadu organizací, které byly nucené ze dne na den přejít do modelu online spolupráce. Vzrostl počet projektových virtuálních týmů i objem výměny informací. Současně s touto pozitivně vnímanou změnou se však zvyšuje množství kybernetických útoků a s tím související riziko ztráty dat s často enormními dopady na podnikání. Měli bychom se proto vrátit zpět? Nebýt online není volba. Musíme se naučit kybernetickým hrozbám bránit. Přičemž platí, že nejzranitelnějším místem je naše uvažování a přístup, ne technologie. Ty nám však mohou v mnohém pomoci (AI).
Účastníci workshopu získají praktické nástroje a doporučení pro projektového manažera (leadera týmu), který má ultimátní zodpovědnost za komunikaci a ochranu informací na svém projektu.
Vystupující

Vlastimil Poláček
Vlastimil Poláček pracuje ve společnosti inzagi, s.r.o. zaměřené na implementace nástrojů pro projektové řízení. Více než dvacet let působí v oblasti projektového řízení. Má dlouholeté zkušenosti z konzultační podpory a implementace systémů pro řízení projektů a portfolií ve firmách z oborů jako jsou telekomunikace, bankovnictví, automobilový průmysl i ve veřejné správě. Je absolventem Elektrotechnické a Podnikatelské fakulty VUT v Brně. Zajímá se o inovační management a nové technologie.

Radek Řičánek
Radek vystudoval Masarykovu univerzitu, obor Bezpečnostní a strategická studia. Řídil projekty na Ministerstvu vnitra, nyní působí v roli vedoucího projektové kanceláře NÚKIB. Kromě řízení projektů NÚKIB se věnuje propagaci a osvětě v oblasti kybernetické bezpečnosti. Je certifikovaným projektovým manažerem (PMP) a aktivním členem PMI Česká republika.