Přeskočit na obsah
Konec menu

Kybernetická bezpečnost projektových týmů

Poslední dva roky byly zlomové pro řadu organizací, které byly nucené ze dne na den přejít do modelu online spolupráce.  Vzrostl počet projektových virtuálních týmů i objem výměny informací. Současně s touto pozitivně vnímanou změnou se však zvyšuje množství kybernetických útoků a s tím související riziko ztráty dat s často enormními dopady na podnikání. Měli bychom se proto vrátit zpět? Nebýt online není volba. Musíme se naučit kybernetickým hrozbám bránit. Přičemž platí, že nejzranitelnějším místem je naše uvažování a přístup, ne technologie. Ty nám však mohou v mnohém pomoci (AI).

Účastníci workshopu získají praktické nástroje a doporučení pro projektového manažera (leadera týmu), který má ultimátní zodpovědnost za komunikaci a ochranu informací na svém projektu.

Vystupující

Vlastimil Poláček

Senior konzultant a PM / inzagi

Vlastimil Poláček pracuje ve společnosti inzagi, s.r.o. zaměřené na implementace nástrojů pro projektové řízení. Více než dvacet let působí v oblasti projektového řízení. Má dlouholeté zkušenosti z konzultační podpory a implementace systémů pro řízení projektů a portfolií ve firmách z oborů jako jsou telekomunikace, bankovnictví, automobilový průmysl i ve veřejné správě. Je absolventem Elektrotechnické a Podnikatelské fakulty VUT v Brně. Zajímá se o inovační management a nové technologie.

Radek Řičánek

Vedoucího projektové kanceláře NÚKIB

Radek vystudoval Masarykovu univerzitu, obor Bezpečnostní a strategická studia. Řídil projekty na Ministerstvu vnitra, nyní působí v roli vedoucího projektové kanceláře NÚKIB. Kromě řízení projektů NÚKIB se věnuje propagaci a osvětě v oblasti kybernetické bezpečnosti. Je certifikovaným projektovým manažerem (PMP) a aktivním členem PMI Česká republika.