Přeskočit na obsah
Konec menu

Hybridní přístupy (přednáška)

ZDE ZADEJTE ZPĚTNOU VAZBU

Ne vždy je možné (z různých důvodů) použít jeden konkrétní rámec. Ale stále více je potřeba být adaptivní, agilní na úrovni týmu i organizace. Jaké jsou tedy možnosti a zkušenosti s kombinováním různých přístupů a prvků, agilních a prediktivních?

Ukážeme si organizace a prostředí, kde se agilita snoubí s prediktivními přístupy. Ať už je to kvůli kontextu, aktuálnímu projektu či produktu nebo z jiných důvodů. Vysvětlíme si, jak mohou různé prvky koexistovat, a zkušenosti, dobré i špatné, s takovým nastavením. Vše na základě osobních zkušeností v rámci praxe konzultanta.

ZDE ZADEJTE ZPĚTNOU VAZBU

Vystupující

Jan Doležal

PM Consulting s.r.o. / ředitel

Průvodce agilním světem, nastavením organziací, projektovým řízením i vedením týmů. Ředitel PM Consulting s.r.o.

V současné době se zabývá především hybridními přístupy, agilitou v organizacích (SCRUM, SAFe, LeSS), Managementem 3.0 a vývojem simulačních her sloužících jako trénink projektového řízení nebo agilních přístupů.

Dříve působil jako specialista na volné noze, krátce jako projektový manažer ve firmě Logos, a. s., a ještě dříve působil několik let ve východočeské společnosti Mikroelektronika, s.r.o., která je dodavatelem systémů odbavování v hromadné dopravě s celosvětovou působností, kde zavedl projektové řízení, zastával pozici vedoucího projektové kanceláře a řídil velké mezinárodní projekty (Evropa, Jižní Amerika).

Má zkušenosti především s projekty a produkty z IT, strojírenství, elektrotechniky, akademického i veřejnoprávního sektoru. Projektovému řízení se aktivně věnuje od roku 2001, agilním přístupům pak od roku 2014 a od roku 2020 zkoumá možnosti hybridních přístupů.

Je vedoucím autorem několika knih o projektovém řízení, např. „Projektový management“, „Agilní přístupy vývoje produktu a řízení projektu“ nebo „Projektový management v praxi„.

Je také procertifikovaný skrz naskrz: