Roman Slivka

IBM Global Services Delivery Center Czech Republic / Global Transition & Transformation Program Manager

PMP certifikovaný projektový manažer s více než dvacetiletou zkušeností v oboru vedení projektů, programů a portfolií v oblasti informačních technologií, obchodních procesů a transformací. Roman, v současné době vede celosvětový IT transformační projekt, který pokrývá přes pět set lokací v téměř sto zemích světa. Do projektu vstoupil na počátku tohoto roku jako krizový manažer s cílem dostat projekt z „red statusu“ a obnovit důvěru zákazníka..
Svoji profesní kariéru začal jako technický specialista při implementaci firemní IT struktury, postupně pak zastával roli technického vedoucího implementačních týmů, až přebral plnou zodpovědnost za implementaci projektů. Před nástupem do IBM, získal zkušenosti v oblastech zadávání projektů, návrhů řešení, vyjednávání s klienty, nasazení komplexních obchodních řešení jako jsou zabezpečení sítí, enterprise content management ve finanční, vládní a průmyslové, komerční sféře.
V rámci IBM jako výkonný ředitel projektu, opakovaně prokázal své zkušenosti s vedením mezinárodní transformačních projektů a zejména pak své schopnosti komunikace a vyjednávání přímo se nejvyššími zástupci mezinárodních korporací.

Přednášky

Já Vás slyším, ale poslouchat nebudu (Stakeholder management)

Asi se všichni usmíváme na obrázkem s houpačkou, který bohužel velmi výstižně demonstruje každodenní realitu projektového řízení. Co děláme, že nejsme schopni vnímat to co nám ostatní říkají? Proč neumíme naslouchat? Co nás vede k tomu, že si vnímáme slova jinak, než byla myšlena? A jak z toho ven?

Čtvrtek 18. 5. v 09:45 - 10:40 HOD. Seminární místnost 549

Deset chyb, které mne posunuly dál

Říká se, že život je nejlepší škola. Dodám jen, že i tou školou nejtěžší. Taky se říká, že co nás nezabije nás posílí. Nezabil mě ani okamžik, jsem dostal mail od velmi distinguované šéfové z Irska, který začínal slovy: “Předtím než se úplně vytočím, zavolej mi. Jsem sice na svatbě své sestry, ale musím s Tebou mluvit”. Nezabil mě, ani okamžik kdy jsem měl sto chutí říci: “Běžte všichni do…, já končím”, protože jsem stál sám proti zákazníkovi a svému šéfovi, kteří se dožadovali abych slíbil nesplnitelné.
Protože, život je příliš krátký na to, abychom si sami prošli chyby, kterými prošli jiní, chci se s Vámi podělit o Ty své.

Středa 17. 5. v 10:20 - 11:00 HOD. Přednáškový sál

Pořadatel

Generální partner

Hlavní partner

Partner

Odborný partner

Akci podpořili